2007 yılında  Malazgirt’ e kurulan Hanay Tarım Makinaları Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. kurulduğu günden itibaren tarım aletleri alanında etkili ve saygın bir yer edinerek  Bölgenin sayılı  kuruluşları  arasına adını yazdırmıştır.  Bu  saygınlığın ve başarı  artışının  en önemli sebebini, üretim ve satış politikasındaki kaliteli ürün ve dürüstlük ilkesi oluşturmaktadır.

Hanay Tarımın, yılların verdiği tecrübeyi teknoloji ile birleştirerek, müşterilerinin ihtiyaç duyduğu tarım aletlerini modern çağın gerektirdiği kalite ve hassasiyete uygun olarak üretmektedir.

Tarım aletleri konusunda, yurt içi ve yurt dışı gelişmeleri yakından takip ederek Uluslararası kalite  standartları doğrultusunda  üretim yapmayı hedef edinmiştir. Kaliteye  verdigi  önem   ve  hassasiyet, Hanay Tarım potansiyeli her geçen gün artan ve emin adımlarla büyüyerek güçlenen bir firma olmanın haklı gururunu yaşatmaktadır.

Hanay  Tarımın hedefleri, müşteri memnuniyetine  odakli satış prensibine sahip,  kalite ve güvenirliliği ilke edinen, yaptığı çalışmalarda en iyi olan ve istikrarlı büyümeye devam eden bir kuruluş olmaktır.